• دانشکده برق ، کامپیوتر و صنایع

  این دانشکده با تجمیع سه گروه مهندسی برق ، مهندسی کامپیوتر و مهندسی صنایع در سال 1390 تاسیس شده و شروع به کار نموده است. هدف و ماموریت این دانشکده اعتلای سطح علمی دانشجویان با رویکرد مهارت محوری است و با برخورداری از اساتید معتبر هیات علمی خود میکوشد تا به این مهم دست یابد. تا کنون از فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی اعضای هیات علمی و کمیته های تحقیقاتی این دانشکده مقالات ارزشمندی در مجلات معتبر جهانی منتشر شده و یا در مجامع علمی بین‌المللی ارائه گشته است.
   در ادامه به معرفی رشته های زیر مجموعه این دانشکده می پردازیم.

  معرفی رشته ی مهندسی برق
  مهندسی برق، دانش تحلیل و بررسی ریاضی پدیده‌هایی فیزیکی است که به نحوی به بارهای الکتریکی و حرکت و آثار آن‌ها (از قبیل جریان الکتریکی، پتانسیل الکتریکی، میدان الکتریکی، میدان مغناطیسی، موج الکترومغناطیسی، نیروی الکتریکی، نیروی مغناطیسی) مربوط می‌شوند.
  این دانشکده با عنایت به توانمدی اساتید هیات علمی خود تخصص و گرایش برق- الکترونیک را ارایه میدهد. این گروه با در اختیار داشتن آزمایشگاهای مجهزی همچون کارگاه برق صنعتی، آزمایشگاه مدار منطقی و آزمایشگاه کنترل سعی ارتقاء مهارت آموزی دانشجویان دارد.
   
  تخصص الكترونيك
  تخصص الكترونيك به دو زير بخش عمده تقسيم مي شود. بخش اول ميكروالكترونيك است كه شامل علم مواد، فيزيك الكترونيك، طراحي و ساخت قطعات از ساده ترين آنها تا پيچيده ترين آنها است و بخش دوم نيز مدار و سيستم ناميده مي شود و هدف آن طراحي و ساخت سيستم ها و تجهيزات الكترونيكي با استفاده از قطعات ساخته شده توسط متخصصان ميكروالكترونيك است.
  گرايش الكترونيك يكي از گرايشهاي جالب مهندسي برق است كه محور اصلي آن آشنايي با قطعات نيمه هادي، توصيف فيزيكي اين قطعات، عملكرد آنها و در نهايت استفاده از اين قطعات، براي طراحي و ساخت مدارها و دستگاههاي است كه كاربردهاي فني و روزمره زيادي دارند.
   
  معرفی رشته ی مهندسی کامپیوتر (گرایش نرم افزار)
  در گرایش مهندسی نرم افزار درس های مختلفی از رشته مهندسی مختلف مانند مهندسی برق, مهندسی الکترونیک در کنار دروسی مانند مهندسی نرم افزار, طراحی الگوریتم, هوش مصنوعی, برنامه نویسی کامپیوتر و ... وجود دارد که به دانشجویان این گرایش قابلیت های لازم برای طراحی, اجرا و مستند سازی نرم افزار های مهندسی را می دهد.
  دانشجویان گرایش مهندسی نرم افزار کامپیوتر در مقطع کارشناسی موظف به گذراندن تعداد 140 واحد درسی می باشند که از بین این واحد ها 19 واحد مربوط به دروس تخصصی که شامل دروسی مانند: تحلیل و طراحی سیستمها, طراحی زبان های برنامه سازی, مهندسی اینترنت, پایگاه داده ها و مهندسي نرم افزار می باشد که دانشجویان گرایش نرم افزار با مطالعه این واحد های درسی دیدی متفاوت نسبت به گرایشات دیگر برای طراحی, پیاده سازی و مستند سازی نرم افزار های کامپیوتری پیدا خواهند کرد
   
  معرفی رشته مهندسی صنایع
   فارغ‌التحصيل اين رشته تلاش مي‌كند تا با يك نگرش سازمان يافته‌، مسائل‌ و مشكلات‌ كارخانه‌ را تحليل‌ كرده‌ و به‌ گونه‌اي‌ عمل‌ كند كه‌ با حداقل‌ ورودي‌ مواد، حداكثر خروجي‌ را داشته‌ باشد. زيرا امكان دارد كه‌ طراحان‌ يك‌ واحد صنعتي‌ وقتي‌ مشغول‌ طراحي‌ مي‌شوند به مسائل‌ اقتصادي‌، افزايش‌ بهره‌وري‌ و ساير مسائل‌ توجه كافي نداشته باشند، اما يك‌ مهندس‌ صنايع‌ هنگام‌ برنامه‌ريزي‌ براي‌ اداره‌ كارخانه‌اي‌ كه‌ داراي‌ كارگران‌ زياد و ماشين‌ آلات‌ بسيار است‌ . به اين‌ مسأله‌ توجه‌ مي‌شود كه‌ چگونه‌ مي‌توان‌ بيكاري‌ ماشين‌آلات‌ را به‌ حداقل‌ رساند و از نيروي‌ انساني‌ نيز بهترين‌ استفاده‌ را كرد و در ضمن‌ محصول‌ كارخانه‌ كمترين‌ ضايعات‌ را داشته‌ و نگهداري‌ و تعميرات‌ ماشين‌آلات‌ نيز به‌ بهترين‌ نحو انجام‌ بگيرد.
   
   
  معرفی مدیر گروه
   
   دکتر فرهنگ پدیداران مقدم ، دانش آموخته ی دکتری از دانشگاه ملی مالزی (UKM) میباشد. ایشان تدریس را از سال 1382 آغاز نموده است و سابقه مدیریت گروه و مدیریت امور پژوهشی در چندین دانشگاه و موسسه آموزش عالی دولتی و غیر دولتی را دارا میباشد. دکتر پدیداران مقدم تا کنون مجموعا 203 مقاله علمی مشتمل بر مقالات ژورنالی و کنفرانسی داخلی و بین المللی به چاپ رسانیده است. رویکرد و اعتقاد مدیر مدیر گروه برق ، کامپیوتر و صنایع ، در راستای هدف و ماموریت این دانشکده یعنی اعتلای سطح علمی دانشجویان با رویکرد مهارت محوری است.
   
   
 • ایمان عباسپور کازرونی تحصیلات : برق
  سمت : هیات علمی
  زمینه پژوهش : برق
  پست الکترونیک : abaspoor@esfarayen.ac.ir
  تلفن : 05837266530
  ثریا غراوی تحصیلات : کامپیوتر
  سمت : هیات علمی
  زمینه پژوهش : کامپیوتر
  پست الکترونیک : gharravi@esfarayen.ac.ir
  تلفن : 05837266530
  حجت اله بازوبندی تحصیلات : مهندسی کامپیوتر
  سمت : هیات علمی
  زمینه پژوهش : هوش مصنوعی
  پست الکترونیک : h.bazoobandi@esfarayen.ac.ir
  تلفن : 05837266530
  زهرا کیوانلو شهرستانکی تحصیلات : کامپیوتر
  سمت : هیات علمی
  زمینه پژوهش : کامپیوتر
  پست الکترونیک : keivanlo@esfarayen.ac.ir
  تلفن : 05837266530
  فاطمه حورعلی تحصیلات : برق
  سمت : هیات علمی
  زمینه پژوهش : برق
  پست الکترونیک : hourali@esfarayen.ac.ir
  تلفن : 05837266530
  محسن محمدی تحصیلات : فناوری اطلاعات
  سمت : معاونت اداری و مالی
  زمینه پژوهش : سیستم های اطلاعاتی
  پست الکترونیک : mohsen@esfarayen.ac.ir
  تلفن : 05837266530
  ابوالفضل رحیمی نژاد تحصیلات : دکتری
  سمت : هیئت علمی
  زمینه پژوهش : برق قدرت
  پست الکترونیک : arahiminejad@esfarayen.ac.ir
  تلفن : 09128026345
  حسن مسلمی تحصیلات : کارشناسی ارشد
  سمت : مدیر دفتر ارتباط با صنعت و کارآفرینی
  زمینه پژوهش : پردازش تصویر ، پردازش سیگنال، سونار، رادار
  پست الکترونیک : h.moslemi@esfarayen.ac.ir , moslemi.bezanaj@yahoo.com
  تلفن : 05837266530 داخلی 219
  عاطفه بقاییان تحصیلات : صنایع
  سمت : هیات علمی
  زمینه پژوهش : صنایع
  پست الکترونیک : baghaian.atefe@yahoo.com
  تلفن : 05837266530
  علی رضا کربلائی تحصیلات : دانشجوی دکتری برق
  سمت : هیات علمی
  زمینه پژوهش : برق
  پست الکترونیک : Karbalaei585@gmail.com
  تلفن : 05837266530
  مهدی احمدی تحصیلات : دکتری مهندسی برق - کنترل
  سمت : عضو هیات علمی
  زمینه پژوهش : تئوری کنترل (مدلهای چندگانه - پیش بین - بهینه) ، تشخیص و تحمل پذیری عیب ، مدل های اقتصادی (ارزیابی، تخمین و بهینه سازی)
  پست الکترونیک : mahdiahmadi@esfarayen.ac.ir
  تلفن : 058-37266531
  مهدی نیستانی تحصیلات : مهندسی برق
  سمت : هیات علمی
  زمینه پژوهش : برق
  پست الکترونیک : m.neyestani@esfarayen.ac.ir
  تلفن : 05837266530
  هادی مهدی پور تحصیلات : دکتری تخصصی- مهندسی برق- مخابرات
  سمت : هیات علمی
  زمینه پژوهش : پردازش سیگنال، تصویر و ویدئو، شناسایی الگو، هوش مصنوعی، رایانش نرم
  پست الکترونیک : mahdipourhadi@esfarayen.ac.ir
  تلفن : 05837266530