چهار شنبه 13 آذر 1398 ساعت 14:40 - تعداد بازدید : 1046 چاپ خبر
اخبار دانشگاه موفقیت پژوهشی اعضا هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین
اختراع ثبت شده توسط اعضا هيات علمي مجتمع آموزش عالی اسفراین به عنوان ایده برتر در جشنواره ایده های برتر دانشگاه علم و صنعت انتخاب شد.

 
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی اسفراین اختراع ثبت شده توسط تیمی متشکل از آقایان دکتر مهدی قاسمی فر و دکتر میثاق قمری اعضا هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین،هومن شیرمهد دانشجوی سابق این مجتمع ومهندس میثم ایزی استاد حق التدریس گروه فیزیک مجتمع آموزش عالی اسفراین با عنوان تولید نانو پودر دی اکسید تیتانیوم در دو فاز رونایل و آناناس با استفاده از فلز تیتانیوم در مقیاس صنعتی به عنوان ایده برتر جشنواره ایده های برتر دانشجوئی دانشگاه علم و صنعت انتخاب شد
دکتر مهدی قاسمی فر در گفتگوئی با روابط عمومی دانشگاه در خصوص کسب این موفقت عنوان کرد:
اختراع صورت پذیرفته توسط بنده و دیگر همکاران،توسط آقای هومن شیرمهد که در حال حاضر دانشجوی تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی متالوژی در دانشگاه علم و صنعت می باشد به جشنواره ایده های برتر دانشجوئی که همه ساله در این دانشگاه برگزار می گردد ارائه گردید و در میان 108 طرح ارائه شده ، از سوی داوران به عنوان یکی از 3 ایده برتر انتخاب گردید.
ایشان در ادامه در توضیحاتی در خصوص این اختراع افزودند: دی اکسید تیتانیوم پودر بی اثر و غیر سمی بوده و با توجه به کاربردهای گوناگونی که دارد، در صنایع مختلفی از قبیل رنگ، شیشه، لوازم آرایشی و بهداشتی، پلاستیک، کاغذ سازی، الکترونیک و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. تولید این ماده در مقیاس نانو به دلیل قیمت بالای پیش ماده های آن همواره با محدودیت همراه بوده است که خوشبختانه با استفاده از مواد اولیه ارزان تر مراحل سنتز و تولید این ماده با ارزش در آزمایشگاههای تحقیقاتی مجتمع آموزش عالی اسفراین به انجام رسید.
روابط عمومی مجتمع آموزش عالی اسفراین کسب این موفقیت پژوهشی را به اعضا هیات علمی توانمند و دانشجویان ساعی و کوشا مجتمع تبریک عرض نموده و توفیق روز افزون در تمام عرصه های زندگی را برای این عزیزان از خداوند منان مسئلت می نماید.

 


منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی:  #مجتمع_آموزش_عالی_اسفراین

اخبار مرتبط

انتصاب مدیریت امور دانشجوئی مجتمع آموزش عالی اسفراین طی حکمی از سوی ریاست محترم دانشگاه ،ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات جناب آقای علی قربانی شیراز در مدت تصدی مسئولیت مدیریت امور دانشجوئی، دکتر مهدی احمدی عضو هیات علمی گروه مهندسی برق مجتمع آموزش عالی اسفراین به سمت” مدیریت امور دانشجوئی ” مجتمع آموزش عالی اسفراین منصوب شد
پیام تبریک ریاست مجتمع آموزش عالی اسفراین به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر دکتر مصطفی حیدری رئیس مجتمع آموزش عالی اسفراین با صدور پیامی فرارسیدن سوم خردادماه «روز مقاومت، ایثار و پیروزی» و سالروز حماسه‌ غرورآفرین آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت.
کسب معدل ممتاز توسط دانشجوی مستعد مجتمع آموزش عالی اسفراین مدیریت امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی مجتمع از کسب معدل ممتاز (20) توسط دانشجوی مستعد مجتمع آموزش عالی اسفراین خبر داد.
نماهایی زیبا از بهار طبیعت در دانشگاه تصاویری زیبا از جلوه های زیبای بهار در مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها