سه شنبه 1 بهمن 1398 ساعت 11:28 - تعداد بازدید : 817 چاپ خبر
اخبار دانشگاه موفقیت طرح ارتباط با صنعت عضو هیات علمی مجتمع در جهت مدیریت منابع آبی
پیشرفت چشمگیر قرارداد پژوهشی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جهت توسعه مدیریت منابع آبی
 

آب سرمایه تمام انسان‌ها می باشد. بدون شک بحران کمبود آب یکی از بزرگترین چالش‌های انسان در حال حاضر است که تقریباً اکثر کشور‌های جهان با آن درگیر هستند. مدیریت منابع آب همواره به عنوان یک راهکار در مواجه با این چالش مطرح گردیده است. با مشخص بودن دقیق مقدار آب حاصل شده می‌توان مدیریت دقیقتری بر منابع آبی داشت، مقادیر تلفات را مشخص و در راستای کاهش آن تلاش نمود. عمده‌ترین روش تعیین مقدار آب حاصل شده استفاده از دبی‌سنج‌ها در تاسیسات آبرسانی می‌باشد. اما مشکل در قیمت بالای دبی‌سنج‌ها است.
دکتر مرتضی سعادت طرقی به عنوان مجری طرح " مطالعه، طراحی و ساخت دبی‌سنج های ارزان قیمت با هدف توسعه مدیریت منابع آبی "در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه در خصوص جزئیات این طرح افزود: این طرح در سال 1397 مورد تایید شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به عنوان طرح ملی قرار گرفت و روند اجرای طرح از ابتدای سال 1398 آغاز گردید .
ایشان با اشاره به اینکه با گذشت 10 ماه از اجرا،این طرح پیشرفت 60 درصدی داشته است و تا کنون یک سیستم کالیبراسیون بر مبنای سرریز‌ها طراحی و ساخته شده است و صحت نتایج آن مورد تایید کارشناسان صنعت آب و فاضلاب قرار گرفته است افزود: مهمترین دستاورد این طرح کاهش قیمت تمام شده دبی‌سنج های کاربردی از طریق ساخت نمونه های ابتکاری است  که تا کنون یک نمونه اولیه از آن ساخته و در مرحله تست و کالیبراسیون می‌باشد.
عضو هیات علمی دانشکده مکانیک دانشگاه اضافه کرد: طبق برنامه زمانبندی ارائه شده تا یک سال آینده اجرای طرح به شکل موفق به پایان خواهد رسید و امید داریم با اجرای این طرح گامی مهم در جهت مدیریت منابع آبی برداریم.


 
منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

انتصاب مدیریت امور دانشجوئی مجتمع آموزش عالی اسفراین طی حکمی از سوی ریاست محترم دانشگاه ،ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات جناب آقای علی قربانی شیراز در مدت تصدی مسئولیت مدیریت امور دانشجوئی، دکتر مهدی احمدی عضو هیات علمی گروه مهندسی برق مجتمع آموزش عالی اسفراین به سمت” مدیریت امور دانشجوئی ” مجتمع آموزش عالی اسفراین منصوب شد
پیام تبریک ریاست مجتمع آموزش عالی اسفراین به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر دکتر مصطفی حیدری رئیس مجتمع آموزش عالی اسفراین با صدور پیامی فرارسیدن سوم خردادماه «روز مقاومت، ایثار و پیروزی» و سالروز حماسه‌ غرورآفرین آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت.
کسب معدل ممتاز توسط دانشجوی مستعد مجتمع آموزش عالی اسفراین مدیریت امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی مجتمع از کسب معدل ممتاز (20) توسط دانشجوی مستعد مجتمع آموزش عالی اسفراین خبر داد.
نماهایی زیبا از بهار طبیعت در دانشگاه تصاویری زیبا از جلوه های زیبای بهار در مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها