اخبار دانشگاه تعداد بازدید : 1127 برگزاری مانور امداد و نجات،تخلیه اضطراری و صعود و فرود از ارتفاع در مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین سه شنبه 1 خرداد 1397 ساعت 12:55
کانون هلال احمر مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین، مانور امداد و نجات،تخلیه اضطراری و صعود و فرود از ارتفاع برگزاری کرد.
به  مناسبت هفته هلال احمر و به همت کانون هلال احمر مجتمع اموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین (هلما) و با همکاری مدیریت دانشجوئی و مدیریت فرهنگی و اجتماعی مانور امداد و نجات،تخلیه اضطراری و صعود و فرود از ارتفاع در خوابگاه ساریگل این مرکز انجام پذیرفت.
به گزارش روابط عمومی مجتمع، پوریا حبیب زاده مسئول کانون هلال احمر دانشگاه با اعلام این خبر، برگزاری این مانور را در راستای آمادگی برای شرایط بحرانی نظیر وقوع زلزله و سیل و دیگر بلایای طبیعی عنوان کرد.
دبیر کانون دانشجویی هلال احمر مجتمع اموزش عالی با اشاره به اینکه 10 نفر از نیروهای این جمعیت در مانور امروز حضور داشتند، تصریح کرد: همچنین یک دستگاه خودرو آمبولانس نیز در این مانور مورد استفاده قرار گرفت.
این مانور که با استقبال خوب دانشجویان نیز همراه بود، عملیات امدادرسانی، حمل مصدومان، کمک های اولیه، نجات از ارتفاع و تخلیه و  اسکان اضطراری توسط امدادگران این سازمان انجام شد.
شایان ذکر است با توجه به شعار “هر خانواده یک امدادگر” و پررنگ‌ تر شدن موضوع آموزش امداد و نجات در سطح دانشگاه‌‌ها، کانون هلال احمر دانشجویی دانشگاه دوره های آموزشی مقدماتی و پیشرفته کمک های اولیه و امداد و نجات را نیز در سطح دانشگاه برگزار خواهد کرد.


منبع:   نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
فعالیتهای روابط عمومی دانشگاه چهار شنبه 1 خرداد 1398 ساعت 12:15
برگزاری جشن هفته سراهای دانشجوئی دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 ساعت 14:13