اخبار دانشگاه سه شنبه 14 اسفند 1397 ساعت 9:38

برگزاری همایش بزرگ ازدواج ساده و پایدار

برگزاری همایش بزرگ ازدواج ساده و پایدار با حضور دکتر انوشه در مجتمع آموزش عالی اسفراین

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی اسفراین ، همایش ازدواج آسان و پایدار به میزبانی مجتمع آموزش عالی اسفراین و با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی،آزاد اسلامی و پیام نور اسفراین در سالن همایش مهرگان مجتمع آموزش عالی اسفراین انجام پذیرفت.
رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین در این همایش با بیان اینکه در جامعه امروز سطح آگاهی جوانان برای مهمترین رویداد زندگی خود که همان ازدواج است خیلی بالا نیست گفت : یکی از مهمترین اهداف برگزاری این همایش بالا بردن مهارت ها و آگاهی های شما جوانان برای این امر حسنه یعنی ازدواج است.

دکتر سید محمود انوشه دکترای روانشناسی بالینی که به عنوان مهمان ویژه در این این همایش حضور یافته بود در سخنانی با بیان اینکه نسل جوان آینده سازان این کشور هستند و ما باید در جهت افزایش اعتماد به نفس،عزت نفس،خود باوری و آشنایی نسل جوان با مهارتهای ارتباطی موثر جهت قبول مسئولیت در زندگی فردی و اجتماعی قدم برداریم افزود: ازدواج یک تعهد، مسئولیت پذیری ، امانت داری و امید دادن متقابل است.
وی با بیان اینکه کسی می تواند به ازدواج فکر کند که به بلوغ جسمی ، جنسی ، عاطفی ، عقلی و شناختی رسیده باشد افزود : بزرگترین اهانت همسران به یکدیگر مقایسه طرف مقابلشان با دیگری است.
دکتر انوشه لبخند ، ایمان ، امید و ادب را چهار عامل تاثیر گذار در زندگی فردی و اجتماعی افراد عنوان کرد و گفت : خیانت  هر انسانی به خود ترس از قضاوت دیگران است.
ایشان آسیب مهم جامعه امروزی را دانستن های نادرست عنوان کرد و به همه توصیه کرد : در زندگی طوری گام بردارید که به فکر آزار رساندن به دیگری نباشید زیرا اگر بخواهید 30 درصد به طرف مقابل ضربه بزنید باید 70 درصد خود را مورد آزار و اذیت قرار دهید.
در پایان این همایش به 55  زوج دانشجو از دانشگاه های سطح شهرستان اسفراین با اهدا کارت هدیه تقدیر و قدردانی به عمل آمد.


       


 
    

   

منبع:   تعداد بازدید : 326 نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

کلمات کلیدی:  #مجتمع_آموزش_عالی_اسفراین


بازگشت

درباره ما ...

  • شهرستان اسفراین به لحاظ امکانات فنی-مهندسی و صنعتی دارای جایگاهی ویژه و زمینه مساعد توسعه علمی می­ باشد.اهم وظایف و رسالت­ های ارزشمند و آینده­ ساز این دانشگاه را آموزش، پژوهش، تولید علم و فناوری، تربیت نیروی انسانی متخصص، رفع نیازهای کشور با توجه به فضاهای صنعتی حاضر در شهرستان، ارتقاء و توسعه بنیادهای علمی، فرهنگی و صنعتی در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی تشکیل می­ دهد.تحقق این اهداف اساسی وابسته به حضور اعضای هیات علمی توانمند از نظر علمی و فرهنگی، متخلّق به اخلاق علمی و دانشگاهی، دارای انگیزه و نگرش فکری تکامل­ یافته در جهت ارتقاء جایگاه دانش در سطح ملی و بین المللی و آماده ارائه خدمت به جامعه می باشد. لذا مجتمع آموزش عالی اسفراین بر آن است تا در جهت حفظ، توسعه و ارتقاء این نقش و رسالت اساسی، اعضاء هیات علمی مورد نیاز خود را از بین فرهیختگان و متخصصان فارغ التحصیل دانشگاه­های معتبر داخل و خارج کشور که به صورت تمام­ وقت در خدمت دانشگاه باشند،  استخدام  نماید .
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵