اخبار دانشگاه شنبه 28 مهر 1397 ساعت 8:50

دکتر حاتمی: مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با دانشگاه های 10 کشور در قالب مقالات و طرح های پژوهشی همکاری می کند.

دکتر محمد حاتمی معاونت آموزش، پژوهش و دانشجویی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در جمع خبرنگاران فعالیت های آموزشی و پژوهشی انجام شده مجتمع را تشریح کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین، دکتر حاتمی گفت: این مجتمع با 9رشته کارشناسی پیوسته 2رشته کارشناسی ناپیوسته و 2رشته کاردانی از سال 90تاکنون حدود 610 فارغ التحصیل داشته که 60 درصد آنها در مقطع ارشد در دانشگاه های معتبر کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف،دانشگاه خواجه نصیر،دانشگاه تهران،دانشگاه فردوسی مشهد،دانشگاه صنعتی اصفهان و.... مشغول به تحصیل هستند.
حاتمی افزود : در حال حاضر این مجتمع حدود 2100 دانشجو دارد که 291 نفر آن دختر و مابقی پسر هستند.
معاونت آموزش پژوهش و دانشجویی مجتمع از فعالیت های پژوهشی این مجتمع گفت و افزود: این مجتمع دارای 51 عضو هیات علمی تمام وقت می باشد که تاکنون بیش از 202مقاله ISI و حدود 2018 سایتیشن (به عنوان مرجع استفاده از مقالات) مورد استناد قرار گرفته است.
وی تصریح کرد : این مجتمع با h index 26  (شاخص h  عدد 26) در تامسون رویترز در جایگاه مناسبی در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور قرار دارد که رتبه اول در بین دانشگاه های خراسان شمالی را به خود اختصاص داده است.
حاتمی با اشاره به پژوهش های صورت گرفته اعضای هیات علمی اضافه کرد: پژوهشگر برتر استان در بخش دانشجویی ، اساتید و اعضای هیات علمی از این مجتمع بوده است که سال گذشته یکی از اعضای هیات علمی این مجتمع در لیست دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفت همچنین ارتقای دو عضو از اعضای هیات علمی به مرتبه دانشیاری از دیگر افتخارات این مجتمع می باشد.
وی افزود: چاپ 7کتاب در انتشارات داخلی و خارجی و 64 طرح تحقیقاتی، بخشی از فعالیت های این مجتمع محسوب میشود.
حاتمی با اشاره به همکاری این مجتمع  با دانشگاه های داخلی و خارجی بیان کرد: اعضای هیات علمی این مجتمع با دانشگاه های 10 کشور خارجی از جمله ایتالیا، هلند، چین، اتریش، مالزی و... در تولید مقالات پژوهشی همکاری داشته اند که حاصل این همکاری تولید مقالات ISI و ثبت اختراعات بوده است.
حاتمی با تاکید بر اهمیت پژوهش در دانشگاه ها افزود: امسال برای چهارمین سال پیاپی موفق به برگزاری کنفرانس های ملی ((مهندسی مکانیک عمران و فناوری پیشرفته)،(شیمی مواد و ایمنی صنعتی) و(دستاورد های نوین در برق،کامپیوتر وصنایع)) شدیم که در این دوره حدود 400 مقاله به دبیرخانه این کنفرانس ها رسید که 300 مقاله پذیرفته شد 240 مقاله به صورت شفاهی و 60 مقاله  به صورت پوستر نمایه شد.
وی افزود.این کنفرانس ها از سوی  پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC و سیویلیکا حمایت شده است و مقالات پذیرفته شده در این کنفراس ها در سامانه های ISC و سیویلیکا نمایه خواهد شد.

منبع:   تعداد بازدید : 405 نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

کلمات کلیدی: 


بازگشت

درباره ما ...

  • شهرستان اسفراین به لحاظ امکانات فنی-مهندسی و صنعتی دارای جایگاهی ویژه و زمینه مساعد توسعه علمی می­ باشد.اهم وظایف و رسالت­ های ارزشمند و آینده­ ساز این دانشگاه را آموزش، پژوهش، تولید علم و فناوری، تربیت نیروی انسانی متخصص، رفع نیازهای کشور با توجه به فضاهای صنعتی حاضر در شهرستان، ارتقاء و توسعه بنیادهای علمی، فرهنگی و صنعتی در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی تشکیل می­ دهد.تحقق این اهداف اساسی وابسته به حضور اعضای هیات علمی توانمند از نظر علمی و فرهنگی، متخلّق به اخلاق علمی و دانشگاهی، دارای انگیزه و نگرش فکری تکامل­ یافته در جهت ارتقاء جایگاه دانش در سطح ملی و بین المللی و آماده ارائه خدمت به جامعه می باشد. لذا مجتمع آموزش عالی اسفراین بر آن است تا در جهت حفظ، توسعه و ارتقاء این نقش و رسالت اساسی، اعضاء هیات علمی مورد نیاز خود را از بین فرهیختگان و متخصصان فارغ التحصیل دانشگاه­های معتبر داخل و خارج کشور که به صورت تمام­ وقت در خدمت دانشگاه باشند،  استخدام  نماید .
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵