اخبار دانشگاه شنبه 10 آذر 1397 ساعت 14:13

برگزاری کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز ویژه کارکنان و اعضا هیات علمی به همت مرکز مشاوره و بهداشت و روان مجتمع برگزار گردید.

کارگاه  آموزشی پیشگیری از ایدز ویژه کارکنان و اعضا هیات علمی  به همت مرکز مشاوره و بهداشت و روان مجتمع آموزش عالی اسفراین برگزار گردید.
آقای علیزاده  کارشناس بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اسفراین به اهمیت آموزش و اطلاع رسانی در زمینه اچ‌آی‌وی و ایدز به عنوان یکی از استراتژی‌های برنامه کشوری پیشگیری از اچ‌آی‌وی و ایدز در کشور اشاره کرد و گفت: با این وجود تعیین یک مقطع زمانی خاص در سال برای برجسته سازی موضوع و حساس کردن سیاستگذاران، مسئولان و آحاد افراد جامعه به این موضوع و همراه کردن آنان برای پیشگیری از ایدز بسیار ضروری است.
آقای علیزاده، با بیان اینکه در ایران مقطع زمانی خاص همزمان با سایر کشورهای جهان برای روز جهانی ایدز در نظر گرفته شده است، افزود: موضوع ایدز صرفاً یک موضوع بهداشتی نیست و دارای ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و غیره نیز می باشد.
وی، با اشاره به اینکه به منظور اطلاع رسانی مناسب در این خصوص هفته اطلاع رسانی ایدز از 18- 12 آذرماه تعیین شده است، تصریح کرد: تعیین بزرگداشت روز جهانی ایدزفرصت مناسبی برای تبیین برنامه ها، جلب مشارکت سیاستگزاران و مسئولان، بیان اقدامات، دستاوردها و چالش های موجود و همچنین تکریم فعالیت های دست اندرکاران خواهد بود. 
در پایان  این نشست ضمن  ارائه توضیحات کامل در خصوص این بیماری،راههای انتقال آن ، به سوالات  حاضرین پاسخ داده شد و جزوه آموزشی ایدز بین شرکت کنندگان توزیع گردید.


منبع:   تعداد بازدید : 230 نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

کلمات کلیدی:  کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز


بازگشت

درباره ما ...

  • شهرستان اسفراین به لحاظ امکانات فنی-مهندسی و صنعتی دارای جایگاهی ویژه و زمینه مساعد توسعه علمی می­ باشد.اهم وظایف و رسالت­ های ارزشمند و آینده­ ساز این دانشگاه را آموزش، پژوهش، تولید علم و فناوری، تربیت نیروی انسانی متخصص، رفع نیازهای کشور با توجه به فضاهای صنعتی حاضر در شهرستان، ارتقاء و توسعه بنیادهای علمی، فرهنگی و صنعتی در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی تشکیل می­ دهد.تحقق این اهداف اساسی وابسته به حضور اعضای هیات علمی توانمند از نظر علمی و فرهنگی، متخلّق به اخلاق علمی و دانشگاهی، دارای انگیزه و نگرش فکری تکامل­ یافته در جهت ارتقاء جایگاه دانش در سطح ملی و بین المللی و آماده ارائه خدمت به جامعه می باشد. لذا مجتمع آموزش عالی اسفراین بر آن است تا در جهت حفظ، توسعه و ارتقاء این نقش و رسالت اساسی، اعضاء هیات علمی مورد نیاز خود را از بین فرهیختگان و متخصصان فارغ التحصیل دانشگاه­های معتبر داخل و خارج کشور که به صورت تمام­ وقت در خدمت دانشگاه باشند،  استخدام  نماید .
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵