اخبار دانشگاه تعداد بازدید : 316 برگزاری کارگاه آموزشی شنبه 10 آذر 1397 ساعت 14:13
کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز ویژه کارکنان و اعضا هیات علمی به همت مرکز مشاوره و بهداشت و روان مجتمع برگزار گردید.
کارگاه  آموزشی پیشگیری از ایدز ویژه کارکنان و اعضا هیات علمی  به همت مرکز مشاوره و بهداشت و روان مجتمع آموزش عالی اسفراین برگزار گردید.
آقای علیزاده  کارشناس بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اسفراین به اهمیت آموزش و اطلاع رسانی در زمینه اچ‌آی‌وی و ایدز به عنوان یکی از استراتژی‌های برنامه کشوری پیشگیری از اچ‌آی‌وی و ایدز در کشور اشاره کرد و گفت: با این وجود تعیین یک مقطع زمانی خاص در سال برای برجسته سازی موضوع و حساس کردن سیاستگذاران، مسئولان و آحاد افراد جامعه به این موضوع و همراه کردن آنان برای پیشگیری از ایدز بسیار ضروری است.
آقای علیزاده، با بیان اینکه در ایران مقطع زمانی خاص همزمان با سایر کشورهای جهان برای روز جهانی ایدز در نظر گرفته شده است، افزود: موضوع ایدز صرفاً یک موضوع بهداشتی نیست و دارای ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و غیره نیز می باشد.
وی، با اشاره به اینکه به منظور اطلاع رسانی مناسب در این خصوص هفته اطلاع رسانی ایدز از 18- 12 آذرماه تعیین شده است، تصریح کرد: تعیین بزرگداشت روز جهانی ایدزفرصت مناسبی برای تبیین برنامه ها، جلب مشارکت سیاستگزاران و مسئولان، بیان اقدامات، دستاوردها و چالش های موجود و همچنین تکریم فعالیت های دست اندرکاران خواهد بود. 
در پایان  این نشست ضمن  ارائه توضیحات کامل در خصوص این بیماری،راههای انتقال آن ، به سوالات  حاضرین پاسخ داده شد و جزوه آموزشی ایدز بین شرکت کنندگان توزیع گردید.

منبع:   نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

کلمات کلیدی:  کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
فعالیتهای روابط عمومی دانشگاه چهار شنبه 1 خرداد 1398 ساعت 12:15
برگزاری جشن هفته سراهای دانشجوئی دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 ساعت 14:13