سه شنبه 11 تیر 1398 ساعت 15:21 - تعداد بازدید : 776 چاپ خبر
اخبار دانشگاه اخذ گواهی نانو مقیاس محصول نانو پودر گاما آلومینا
اخذ گواهی نانو مقیاس محصول نانو پودر گاما آلومینا توسط عضو هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین

 

دکتر مهدی قاسمی فرد دانشیار گروه علوم پایه مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و مدیر عامل شرکت فناوران دانش گستر سپهرآئین در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه از موفقیت این شرکت در اخذ گواهی نانو مقیاس محصول پودر نانو ساختار گاما آلومینا خبر داد.
این عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه یکی از نیازهای اساسی کشور تولید محصولات کاتالیستی مورد نیاز صنایع  مختلف من جمله نفت،گاز و پتروشیمی است افزود: این محصول متشکل از اتم های آلومینیوم و اکسیژن بوده که در قالب ساختارهای بلوری ویژه ای شکل گرفته و از طریق فرآیندهای احتراق ساخته شده است.
ایشان در ادامه یکی از مهمترین مزایای این روش را استفاده حداقلی از آب و صرفه جویی های قابل توجه در هزینه های آن دانست‌ و افزود: این محصول با هدف رفع نیازهای داخلی پژوهشگران و صنعت گران داخلی تولید شده و به دلیل خواص ویژه آن دارای کاربردهای فراوانی در صنایع چسب،رنگ،پولیش،تولید بتن و آسفالت،جاذب ها ،دیرگدازها و نانوسیالات ها می باشد.
                                                                                       
لازم به توضیح است که شرکت فناوران دانش گستر سپهرآئین با هدف دستیابی به دانش فنی تولید مواد پایه کاتالیستی با ویژگی های مطلوب و همچنین فناوری ساخت انواع نانو الکتروسرامیکها ثبت و تاسیس گردیده و پس از طی مراحل رشد و رشد مقدماتی در حال ارتقا به شرکت دانش بنیان می باشد.
 
 
منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی:  #مجتمع_آموزش_عالی_اسفراین #دانش_بنیان

اخبار مرتبط

پیام تبریک ریاست مجتمع آموزش عالی اسفراین به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر دکتر مصطفی حیدری رئیس مجتمع آموزش عالی اسفراین با صدور پیامی فرارسیدن سوم خردادماه «روز مقاومت، ایثار و پیروزی» و سالروز حماسه‌ غرورآفرین آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت.
کسب معدل ممتاز توسط دانشجوی مستعد مجتمع آموزش عالی اسفراین مدیریت امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی مجتمع از کسب معدل ممتاز (20) توسط دانشجوی مستعد مجتمع آموزش عالی اسفراین خبر داد.
نماهایی زیبا از بهار طبیعت در دانشگاه تصاویری زیبا از جلوه های زیبای بهار در مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
انتخاب و معرفی اساتید برگزیده مجتمع آموزش عالی اسفراین به مناسبت هفته آموزش و گرامیداشت روز استاد ، اعضا هیات علمی و اساتید مدعو برگزیده مجتمع آموزش عالی اسفراین معرفی گردیدند.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها