اخبار دانشگاه سه شنبه 15 اسفند 1396 ساعت 13:52

بازدید رئیس مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین از مجتمع صنعتی لوله گستر

دکتر حیدری به اتفاق جمعی از مدیران از مجتمع صنعتی لوله گستر اسفراین بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین دکتر حیدری رئیس مجتمع به همراه دکتر حاتمی مدیر پژوهش، مهندس مسلمی رئیس گروه ارتباط با صنعت و جمعی از مدیران از مجتمع صنعتی لوله گستر اسفراین بازدید کردند.
طی این بازدید دکتر حیدری از خط تولید تنها تولید کننده لوله های فولادی بدون درز در خاورمیانه دیدن کردند.

پس از بازدید از خط تولید این مجتمع صنعتی جلسه ای با حضور اعضای هیات مدیره مجتمع صنعتی لوله گستر و مدیران مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین برگزار شد.
دکتر حیدری با اشاره به وجود این صنعت مهم در شهرستان افزود: ایجاد ارتباط موثر و کاربردی بین صنعت و دانشگاه می تواند موجب ارتقا کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه ها و ارتقای کیفیت محصول و کم شدن بهای تمام شده صنایع شود.
وی با ابزار نگرانی از وضعیت صنعت در کشور افزود: شعار سال ۹۶ با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» به عنوان راهبردی مهم از سوی مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد که مسئولین کشور باید سعی کنند در جهت حمایت از تولیدات داخلی و ایجاد اشتغال پایدار در کشور خرید محصولات صنعتی داخلی را در اولویت های خود قراردهند و با این کار سدی در مسیر ورود کالای بی کیفیت خارجی بسازند.
در این جلسه همچنین تفاهم نامه های با عنوان تقویت طرح کارورزی( استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاهی به صورت کارورز در صنعت)، طرح انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی مشترک بین دانشگاه و صنعت و همچنین طرح بکارگیری دانشجویان دانشگاه در حین تحصیل در بخشی از واحد های صنعت با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان با صنعت و درآمد زایی برای دانشجویان، منعقد شد.

 

منبع:   تعداد بازدید : 779 نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

کلمات کلیدی: 


بازگشت

درباره ما ...

  • شهرستان اسفراین به لحاظ امکانات فنی-مهندسی و صنعتی دارای جایگاهی ویژه و زمینه مساعد توسعه علمی می­ باشد.اهم وظایف و رسالت­ های ارزشمند و آینده­ ساز این دانشگاه را آموزش، پژوهش، تولید علم و فناوری، تربیت نیروی انسانی متخصص، رفع نیازهای کشور با توجه به فضاهای صنعتی حاضر در شهرستان، ارتقاء و توسعه بنیادهای علمی، فرهنگی و صنعتی در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی تشکیل می­ دهد.تحقق این اهداف اساسی وابسته به حضور اعضای هیات علمی توانمند از نظر علمی و فرهنگی، متخلّق به اخلاق علمی و دانشگاهی، دارای انگیزه و نگرش فکری تکامل­ یافته در جهت ارتقاء جایگاه دانش در سطح ملی و بین المللی و آماده ارائه خدمت به جامعه می باشد. لذا مجتمع آموزش عالی اسفراین بر آن است تا در جهت حفظ، توسعه و ارتقاء این نقش و رسالت اساسی، اعضاء هیات علمی مورد نیاز خود را از بین فرهیختگان و متخصصان فارغ التحصیل دانشگاه­های معتبر داخل و خارج کشور که به صورت تمام­ وقت در خدمت دانشگاه باشند،  استخدام  نماید .
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵