سه شنبه 1 بهمن 1398 ساعت 11:28 - تعداد بازدید : 1024 چاپ خبر
اخبار دانشگاه موفقیت طرح ارتباط با صنعت عضو هیات علمی مجتمع در جهت مدیریت منابع آبی
پیشرفت چشمگیر قرارداد پژوهشی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جهت توسعه مدیریت منابع آبی
 

آب سرمایه تمام انسان‌ها می باشد. بدون شک بحران کمبود آب یکی از بزرگترین چالش‌های انسان در حال حاضر است که تقریباً اکثر کشور‌های جهان با آن درگیر هستند. مدیریت منابع آب همواره به عنوان یک راهکار در مواجه با این چالش مطرح گردیده است. با مشخص بودن دقیق مقدار آب حاصل شده می‌توان مدیریت دقیقتری بر منابع آبی داشت، مقادیر تلفات را مشخص و در راستای کاهش آن تلاش نمود. عمده‌ترین روش تعیین مقدار آب حاصل شده استفاده از دبی‌سنج‌ها در تاسیسات آبرسانی می‌باشد. اما مشکل در قیمت بالای دبی‌سنج‌ها است.
دکتر مرتضی سعادت طرقی به عنوان مجری طرح " مطالعه، طراحی و ساخت دبی‌سنج های ارزان قیمت با هدف توسعه مدیریت منابع آبی "در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه در خصوص جزئیات این طرح افزود: این طرح در سال 1397 مورد تایید شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به عنوان طرح ملی قرار گرفت و روند اجرای طرح از ابتدای سال 1398 آغاز گردید .
ایشان با اشاره به اینکه با گذشت 10 ماه از اجرا،این طرح پیشرفت 60 درصدی داشته است و تا کنون یک سیستم کالیبراسیون بر مبنای سرریز‌ها طراحی و ساخته شده است و صحت نتایج آن مورد تایید کارشناسان صنعت آب و فاضلاب قرار گرفته است افزود: مهمترین دستاورد این طرح کاهش قیمت تمام شده دبی‌سنج های کاربردی از طریق ساخت نمونه های ابتکاری است  که تا کنون یک نمونه اولیه از آن ساخته و در مرحله تست و کالیبراسیون می‌باشد.
عضو هیات علمی دانشکده مکانیک دانشگاه اضافه کرد: طبق برنامه زمانبندی ارائه شده تا یک سال آینده اجرای طرح به شکل موفق به پایان خواهد رسید و امید داریم با اجرای این طرح گامی مهم در جهت مدیریت منابع آبی برداریم.


 
منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

راهنمای ثبت نام و لیست رشته های بدون آزمون مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین راهنمای ثبت نام رشته های بدون کنکور مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین / مهلت ثبت نام تا ۱ شهریورماه
گزارش عملکرد مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در 4 سال گذشته گزارشی از مهمترین اقدامات،فعالیتها و دستاوردهای مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین از مهرماه 1395 لغایت خرداد ماه 1399
دیدار و گفتگوی مدیریت شعب بانک ملت استان با ریاست و مدیران مجتمع آموزش عالی اسفراین مدیران بانک ملت استان و شهرستان با حضور در مجتمع آموزش عالی اسفراین با ریاست و مسئولین مجتمع دیدار و گفتگو کردند.
برگزاری مراسم تودیع و معارفۀ سرپرست دبیرخانۀ جذب اعضای هیئت علمی مجتمع در مراسمی با حضور ریاست مجتمع ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دکتر معصومه کرامتی، دکتر سمیه گرایلو به عنوان سرپرست جدید دبیرخانه جذب اعضای هیئت علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین معرفی گردید.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
پیوند های مفید دسترسی سریع ارتباط با ما
آدرس دانشگاه :
خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵

تلفن تماس :
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸
دورنگار : ۳۷۲۶۶۵۳۹-۰۵۸

پست الکترونیک :
info@esfarayen.ac.ir

فضای مجازی :
university_esfarayen