سه شنبه 1 بهمن 1398 ساعت 11:28 - تعداد بازدید : 436 چاپ خبر
اخبار دانشگاه موفقیت طرح ارتباط با صنعت عضو هیات علمی مجتمع در جهت مدیریت منابع آبی
پیشرفت چشمگیر قرارداد پژوهشی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جهت توسعه مدیریت منابع آبی
 

آب سرمایه تمام انسان‌ها می باشد. بدون شک بحران کمبود آب یکی از بزرگترین چالش‌های انسان در حال حاضر است که تقریباً اکثر کشور‌های جهان با آن درگیر هستند. مدیریت منابع آب همواره به عنوان یک راهکار در مواجه با این چالش مطرح گردیده است. با مشخص بودن دقیق مقدار آب حاصل شده می‌توان مدیریت دقیقتری بر منابع آبی داشت، مقادیر تلفات را مشخص و در راستای کاهش آن تلاش نمود. عمده‌ترین روش تعیین مقدار آب حاصل شده استفاده از دبی‌سنج‌ها در تاسیسات آبرسانی می‌باشد. اما مشکل در قیمت بالای دبی‌سنج‌ها است.
دکتر مرتضی سعادت طرقی به عنوان مجری طرح " مطالعه، طراحی و ساخت دبی‌سنج های ارزان قیمت با هدف توسعه مدیریت منابع آبی "در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه در خصوص جزئیات این طرح افزود: این طرح در سال 1397 مورد تایید شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به عنوان طرح ملی قرار گرفت و روند اجرای طرح از ابتدای سال 1398 آغاز گردید .
ایشان با اشاره به اینکه با گذشت 10 ماه از اجرا،این طرح پیشرفت 60 درصدی داشته است و تا کنون یک سیستم کالیبراسیون بر مبنای سرریز‌ها طراحی و ساخته شده است و صحت نتایج آن مورد تایید کارشناسان صنعت آب و فاضلاب قرار گرفته است افزود: مهمترین دستاورد این طرح کاهش قیمت تمام شده دبی‌سنج های کاربردی از طریق ساخت نمونه های ابتکاری است  که تا کنون یک نمونه اولیه از آن ساخته و در مرحله تست و کالیبراسیون می‌باشد.
عضو هیات علمی دانشکده مکانیک دانشگاه اضافه کرد: طبق برنامه زمانبندی ارائه شده تا یک سال آینده اجرای طرح به شکل موفق به پایان خواهد رسید و امید داریم با اجرای این طرح گامی مهم در جهت مدیریت منابع آبی برداریم.


 
منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

عملکرد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در حوزه ارتباط با صنعت و جامعه منتشر شد. کسب رتبه نخست مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در یکی از شاخص های قراردادهاى ارتباط با صنعت و جامعه در بین 83 دانشگاه و مرکز علمی کشور
نایب قهرمانی و کسب سهمیه تیم ووشو دانشگاه در مسابقات منطقه 9 کشور تیم ووشو مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با کسب ۳ مدال طلا و ۱ نقره نایب قهرمان مسابقات ووشو دانشجویان دانشگاه های منطقه ۹ کشور شد.
گزیده ای از مهمترین اخبار مجتمع آموزش عالی اسفراین گزیده ای از مهمترین خبرهای مجتمع آموزش عالی اسفراین در پائیز 1398
جایگاه مناسب کتابخانه مرکزی مجتمع آموزش عالی اسفراین درمیان 165 کتابخانه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور آمار ۱۶۵ کتابخانه زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات،‌ و فناوری در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ در سامانة آمار کتابخانه‌ها (آک) منتشر شد


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها