اخبار دانشگاه تعداد بازدید : 304 اخذ گواهی نانو مقیاس و تجاری سازی محصول اکسید گرافن چهار شنبه 14 آذر 1397 ساعت 8:37
اخذ گواهی نانو مقیاس و تجاری سازی محصول اکسید گرافن توسط عضو هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین


دکتر علی خرسند زاک عضو هیات علمی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و مدیر عامل شرکت نوین نانو نگاشت بیژن یورد در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه  از موفقیت این شرکت در اخذ گواهی نانو مقیاس و تجاری سازی محصول اکسید گرافن خبر داد.
این عضو هیات علمی گروه علوم پایه مجتمع با بیان اینکه شرکت نوین نانو نگاشت در سال 1395 و با هدف تولید محصولات نانو مواد و رفع نیازهای کشور به این محصولات و همچنین ایجاد پیوند علم و  صنعت تاسیس و ثبت گردیده در این خصوص افزودند: طرح تولید اکسید گرافن در سال 1395 و با ورود شرکت به دوره مقدماتی رشد در مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان شمالی آغاز گردید.
 این محصول پس از تولید آزمایشی و انجام تست های اولیه بهینه سازی گردیده و پس از بازدید مراجع ذیربط و نمونه برداری از فازصنعتی محصول و انجام آزمایشات نهائی استاندارد مربوطه را اخذ و موفق به کسب گواهی نامه ملی نانو مقیاس و تاییدیه تجاری سازی محصول گردید.
ایشان  با بیان اینکه اکسید گرافن متشکل از لایه هایی به ضخامت حدود یک نانومتر بوده واز اکسید کردن لایه های گرافیت طی فرآیندهای شیمیایی به دست می آید افزودند، به دلیل خواص ویژه فیزیکی و شیمیایی  منحصر به فرد،این محصول دارای  کاربردهای  بسیار در تحقیقات آزمایشگاهی و به ویژه صنایع الکترونیک،نفت و گاز و معدن می باشد.
گفتنی است شرکت نوین نانو نگاشت بیژن یوردپس از طی مراحل رشد مقدماتی و رشد در حال ارتقا به شرکت دانش بنیان می باشد.منبع:   نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

کلمات کلیدی:  نانو مواد مجتمع آموزش عالی اسفراین
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
فعالیتهای روابط عمومی دانشگاه چهار شنبه 1 خرداد 1398 ساعت 12:15
برگزاری جشن هفته سراهای دانشجوئی دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 ساعت 14:13