اخبار دانشگاه چهار شنبه 25 مهر 1397 ساعت 12:49

دکتر حیدری : جامعه به فارغ التحصیلان کارآفرین نیاز دارد.

دکتر مصطفی حیدری رئیس مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین طی نشستی با خبرنگاران تاکید کرد : مهارت افزایی باید در اولویت دانشگاه ها قرار گیرد زیرا جامعه به فارغ التحصیلان کارآفرین نیاز دارد.

 

 

 
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین ، رئیس این مجتمع با اشاره به اجرای سند آمایش آموزش عالی بیان کرد: اجرای این سند یکی از اقدامات خوب وزارت علوم در راستای ماموریت گرایی دانشگاه ها و جلوگیری از هدر رفت منابع می باشد.
دکتر حیدری با اشاره به برکات سفر مقام معظم رهبری در شهرستان بیان کرد: با توجه به سفر مقام معظم رهبری در سال 91 به شهرستان، اعتبارات خوبی به این مجتمع اختصاص یافت که با خرید تجهیزات توانستیم کارگاه ها و آزمایشگاه های مجتمع را تقویت نماییم.
وی افزود: وجود دو صنعت فولاد و لوله گستر در شهرستان و زیرساخت های صنعتی باعث شد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حوزه فعالیت  و ماموریت گرایی این مجتمع را فنی و مهندسی اعلام کند.
حیدری در ادامه با بیان اینکه انتظار اکثر فارغ التحصیلان دانشگاهی، استخدام در ارگاه های دولتی است افزود: مهارت افزایی دانشجویان میتواند باعث تربیت نیروی ماهر ، متخصص و کارآفرین شود.
وی اضافه کرد : مهارت افزایی نه تنها باعث ایجاد شغل برای خود فارغ التحصیل میشود بلکه فرد فارغ التحصیل می توانند کارآفرینی و اشتغال زایی کنند.
حیدری تصریح کرد:در راستای مهارت افزایی دانشجویان تفاهم نامه هایی با سازمان فنی و حرفه ای، جهاد دانشگاهی و مرکز آموزش مجتمع صنعتی فولاد اسفراین در حال انعقاد است.
وی اضافه کرد: سال گذشته حدود 250 نفر از دانشجویان در قالب قرارداد همکاری در مجتمع صنعتی فولاد در قالب طرح Pm مشغول به کار بودند.
در پایان از زحمات خبرنگاران در پوشش اخبار دانشگاه تشکر و قدردانی شد.

منبع:   تعداد بازدید : 331 نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

کلمات کلیدی: 


بازگشت

درباره ما ...

  • شهرستان اسفراین به لحاظ امکانات فنی-مهندسی و صنعتی دارای جایگاهی ویژه و زمینه مساعد توسعه علمی می­ باشد.اهم وظایف و رسالت­ های ارزشمند و آینده­ ساز این دانشگاه را آموزش، پژوهش، تولید علم و فناوری، تربیت نیروی انسانی متخصص، رفع نیازهای کشور با توجه به فضاهای صنعتی حاضر در شهرستان، ارتقاء و توسعه بنیادهای علمی، فرهنگی و صنعتی در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی تشکیل می­ دهد.تحقق این اهداف اساسی وابسته به حضور اعضای هیات علمی توانمند از نظر علمی و فرهنگی، متخلّق به اخلاق علمی و دانشگاهی، دارای انگیزه و نگرش فکری تکامل­ یافته در جهت ارتقاء جایگاه دانش در سطح ملی و بین المللی و آماده ارائه خدمت به جامعه می باشد. لذا مجتمع آموزش عالی اسفراین بر آن است تا در جهت حفظ، توسعه و ارتقاء این نقش و رسالت اساسی، اعضاء هیات علمی مورد نیاز خود را از بین فرهیختگان و متخصصان فارغ التحصیل دانشگاه­های معتبر داخل و خارج کشور که به صورت تمام­ وقت در خدمت دانشگاه باشند،  استخدام  نماید .
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵