چهار شنبه 16 شهریور 1401 ساعت 12:50 - تعداد بازدید : 1029 چاپ خبر
اخبار دانشگاه نشست خبری ریاست مجتمع آموزش عالی اسفراین با اصحاب رسانه
تشریح مهمترین اقدامات،دستاوردها و برتامه های پیش و روی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین درنشست خبری ریاست و مسئولین دانشگاه با خبرنگاران و اصحاب رسانه
به مناسبت فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، نشست خبری ریاست و اعضا هیات رئیسه مجتمع آموزش عالی اسفراین با خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار گردید.در این نشست که با حضور ریاست، اعضا هیات رئیسه،مدیران مربوطه و رئیس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه برگزار گردید مهمترین اقدامات،فعالیتها و دستاوردهای مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در سال تحصیلی گذشته ، مهمترین اولویت ها و برنامه های پیش و روی دانشگاه در سال تحصیلی جدید و گزارشی از اقدامات مجتمع آموزش عالی اسفراین در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی دانشگاه به سمع و نظر خبرنگاران و اصحاب رسانه رسید.

ریاست مجتمع آموزش عالی اسفراین در این دیدار ضمن خیر مقدم و خوش آمدگوئی و قدردانی از زحمات مطبوعات و رسانه ها در انعکاس دستاوردهای حوزه ی آموزش عالی و دانشگاه ها به عنوان یکی از ارکان اصلی پیشرفت و توسعه جامعه تبدیل مجتمع آموزش عالی اسفراین به دانشگاه صنعتی اسفراین را یکی از اولویت‌های کاری این واحد آموزش عالی برشمرد.دکتر محمد حاتمی در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه در حالِ تکمیل زیرساخت‌های لازم برای تبدیل مجتمع آموزش عالی به دانشگاه صنعتی اسفراین هستیم، اظهار کرد: برای تحقق این مهم باید 9 رشته کارشناسی در قالب سه دانشکده داشته باشیم که در حال حاضر دارای دو دانشکده هستیم و تحقق این موضوع نیز تأثیر بسیاری در تکمیل ظرفیت دانشجویان این دانشگاه دارد. وی با بیان اینکه در حال حاضر 48 عضو هیئت علمی در این مجتمع وجود دارد، اضافه کرد: طی دو فراخوان 22 عضو هیئت علمی دیگر نیز جذب خواهد شد و اولویت نیز با جذب هیئت علمی‌های بومی است. این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر 1600 دانشجو در این مجتمع تحصیل می‌کنند، افزود: برای سال تحصیلی جدید نیز 300 نفر ظرفیت از سوی دانشگاه اعلام شده است. ریاست مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با تأکید براینکه نسبت به دو سال گذشته تخصیص دانشجو به مجتمع کاهش یافته است، ادامه داد: تخصیص دانشجو براساس اعضای هیئت علمی است و از این جهت برای افزایش ظرفیت دانشجو به دنبال جذب هیئت علمی هستیم.

دکتر امین نباتی، معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع مجتمع عالی فنی و مهندسی اسفراین، نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه در سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی 10 میلیارد تومان برای مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین مصوب شده است، افزود: برای ساخت نماز خانه تاکنون 500 میلیون تومان هزینه کرده‌ایم و برای تکمیل نیز یک میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم. وی با بیان اینکه برای آزمایشگاه پژوهشی دانشگاه نیز تاکنون 2 میلیارد تومان هزینه شده است و برای تکمیل نیز یک میلیارد تومان نیاز دارد، تصریح کرد: برای تکمیل ساختمان آموزشی مجموعه نیز 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم اما متأسفانه این مجتمع ردیف بودجه عمرانی ندارد و تأمین اعتبار بسیار دشوار است. ایشان وقف آموزشی و استفاده از ظرفیت های خیرین از را از مهم ترین اولویت های بودجه ای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دانست که در این راه دانشگاه نیازمند همراهی اصحاب رسانه، واقفین محترم و تمامی دلسوزان رشد و توسعه آموزش عالی در شهرستان می باشد.

دکتر مهدی احمدی، مدیریت امور پژوهشی و فناوری مجتمع عالی فنی و مهندسی اسفراین نیز در سخنانی در این نشست تکمیل زنجیره آموزش،مهارت،اشتغال از اولویت های کاری حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه در سال تولید،دانش بنیان و اشتغال آفرین دانست و با اشاره به اجرای طرح موفق «کوآپ» از سوی این مجتمع، بیان کرد: از سال 95 تاکنون 700 دانشجو به کارخانه فولاد اسفراین معرفی شدند برای کسب مهارت و برخی از این دانشجویان نیز در صنایع استخدام شدند.وی با بیان اینکه طرح مذکور به عنوان طرح برتر کشوری در حوزه ارتباط با صنعت نیز انتخاب شد، تصریح کرد: بیش از 7 میلیارد تومان حق الزحمه برای این طرح پرداخت شده است و به دنبال توسعه این طرح در سایر صنایع نیز هستیم.احمدی با اشاره به اینکه در حال حاضر دو شرکت دانش بنیان در مجتمع داریم که به زودی به 5 شرکت ارتقاء پیدا می‌کنند، تأکید کرد: دو واحد فناور نیز در مجتمع فعال هستند.

دکتر حمید دارابی، مدیریت امور دانشجویی مجتمع عالی فنی و مهندسی اسفراین، با اشاره به اینکه در حال حاضر برای 70 درصد دانشجویان غیر بومی می‌توانیم تأمین خوابگاه کنیم، اضافه کرد: در خوابگاه‌های موجود برای 162 نفر خانم و برای 480 نفر آقا ظرفیت وجود دارد.وی با اشاره به اینکه خوابگاه متأهیلین یکی از نیازهای ما است، افزود: سرانه ورزشی مجتمع دو برابر سرانه ورزشی کشوری است که احداث دیواره سخره‌نوردی یکی از اقدامات ورزشی در دستور کار است.

در پایان این نشست خبرنگاران محترم سوالات و مطالبات خود در حوزه آموزش عالی را با ریاست و مسئولین مجتمع مطرح نموده و در پایان با اهدا لوح سپاس و هدایائی از سوی مسئولین دانشگاه از زحمات خبرنگاران و اصحاب رسانه تقدیر و قدردانی گردید.

 

منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی:  #نشست_خبری #مجتمع_آموزش_عالی_اسفراین

اخبار مرتبط

مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و اداره کل صنعت،معدن و تجارت خراسان شمالی تفاهم نامه همکاری امضاء کردند تفاهم‌نامه همکاری مجتمع آموزش عالی اسفراین و اداره کل صنعت،معدن و تجارت خراسان شمالی به منظور هم افزایی، بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌ها و منابع و تقویت و برقراری ارتباط نظام‌مند منعقد شد.
برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی 98 مجتمع آموزش عالی اسفراین برگزار گردید.
آئین نکوداشت دهه سرآمدی آموزش و تجلیل از سرآمدان آموزشی مجتمع آموزش عالی اسفراین همزمان با دهه سرآمدی آموزش و روز استاد،سرآمدان آموزشی مجتمع آموزش عالی اسفراین معرفی و تجلیل شدند.
بازدید ارزیاب اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم و مسئول دبیرخانه تربیت بدنی منطقه 9 از دانشگاه اسفراین ارزیاب اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مسئول دبیرخانه تربیت بدنی منطقه ۹ کشور از فضاها و توانمندی های دانشگاه فنی مهندسی اسفراین در حوزه تربیت بدنی بازدید کردند


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
برگزاری مراسم شب‌های قدر در دانشگاه سه شنبه 29 فروردین 1402 ساعت 12:18