شنبه 1 مرداد 1401 ساعت 12:52 - تعداد بازدید : 951 چاپ خبر
اخبار دانشگاه برگزاری نشست معاونین و مدیران فرهنگی دانشگاه های منطقه 9 کشور به میزبانی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
چالشهای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها در نشست مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه منطقه ۹ کشور بررسی شد
نخستین اجلاس مشترک معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی منطقه ۹ کشور در مجتمع آموزش عالی اسفراین با حضور مدیران و‌ معاونان فرهنگی اجتماعی دانشگاه ها و‌ موسسات آموزش عالی استانهای خراسان شمالی، جنوبی ، رضوی و سمنان برگزار و چالش های این حوزه بررسی شد.
 
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی فنی و‌مهندسی اسفراین امام جمعه موقت اسفراین و‌ عضو نهاد نمایندگی نهاد مقام‌معظم رهبری در دانشگاه های خراسان شمالی در آیین‌افتتاحیه نخستین اجلاسیه مشترک مدیران و‌معاونان‌دانشگاه و‌ موسسات آموزش عالی منطقه ۹کشور  براهمیت کار فرهنگی مبنادار در دانشگاه ها تاکید کرد وگفت: اجرای کار فرهنگی در دانشگاهها باید عمیق ، بنیادی و پر محتوا باشد. حجت الاسلام یوسفی فر افزود: در کار فرهنگی دانشگاه می توانند از ظرفیت گروه معارف دانشگاه استفاده و نگاه تربیتی و فرهنگی به آن داشت. وی بر تاثیرگذاری اجرای کار های فرهنگی در دانشگاه با استفاده از مشارکت دانشجویان در اجرای برنامه های فرهنگی تاکید کرد و گفت:  برنامه فرهنگی  دانشگاه باید عمیق منسجم و‌ مدیریت پرور باشد
 
فرماندار اسفراین  نیز در این‌ نشست با اشاره به ظرفیت های فرهنگی شهرستان اسفراین به ویژه در حوزه قرآنی اظهار داشت : اسفراین به دلیل کثرت فعالیت و‌جلسات قرانی به عنوان دارالقران خراسان شمالی  مشهور است که این ظرفیت بزرگ‌در حوزه فرهنگی است. دکتر مسلم ‌نوری افزود : ظرفیت قرآنی شهرستان می تواند به عنوان‌ تکیه گاه فرهنگی برای  مسائل فرهنگی و اجتماعی باشد و دانشگاه با استفاده از این ظرفیت کمک کند بنیان  این‌ بحث در دانشگاه نهادینه و سبب ارتقا شاخص برنامه های فرهنگی  دانشگاه شود. وی با اشاره به سبقه فرهنگی و علمی و‌ مشاهیر شهرستان اسفراین بر استفاده از این ظرفیت برای ارتقای برنامه های فرهنگی دانشگاه ها  تاکید کرد. وی گفت: مسائل فرهنگی و اجتماعی مکمل یکدیگرند و توجه توامان به این حوزه ها در دانشگاه ها سبب رشد و توسعه و ارتقا سایر حوزه ها خواهد شد.  
 
رییس مجتمع آموزش عالی اسفراین‌ نیز در این نشست ابراز امیداوری کرد : خروجی این اجلاس به اعتلای فرهنگی دانشگاه ها کمک‌ کند. وی با اشاره شماری از اقدامات فرهنگی این مجتمع آموزش عالی افزود : بنای اقدامات و برنامه های فرهنگی در مجتمع آموزش عالی فنی و‌مهندسی اسفراین بر پایه جهاد تبین انجام ‌می شود و در هفته عفاف حجاب اقدامات تشویق و ترویجی خوبی برای دانشجویان‌ و‌ کارکنان انجام شده است.

در این اجلاسیه مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و‌ موسسات آموزش عالی منطقه ۹ کشور همچنین در نشستهای تخصصی به بررسی و بحث و تبادل نظر در خصوص مهمترین مسائل پیش و روی دانشگاه ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی پرداختند. پیشنهاد راهکارهای مواجه با چالش های فرهنگی پیش و روی دانشگاه ها در حوزه های عفاف و حجاب،تقلب،قانون گریزی و پیشنهاد راهکارهای عملی برای جهاد تبیین و اسلامی شدن دانشگاه ها وارائه راهکارهای پیشنهادی برای بودجه یابی و تدوین آئین نامه های مورد نیاز و مسائل جاری دانشگاه ها در حوزه فرهنگی و اجتماعی از دیگر مباحث مطرح شده در نشست تخصصی مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه ۹کشور بود.

 

منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی:  #مجتمع_آموزش_عالی_اسفراین

اخبار مرتبط

مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و اداره کل صنعت،معدن و تجارت خراسان شمالی تفاهم نامه همکاری امضاء کردند تفاهم‌نامه همکاری مجتمع آموزش عالی اسفراین و اداره کل صنعت،معدن و تجارت خراسان شمالی به منظور هم افزایی، بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌ها و منابع و تقویت و برقراری ارتباط نظام‌مند منعقد شد.
برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی 98 مجتمع آموزش عالی اسفراین برگزار گردید.
آئین نکوداشت دهه سرآمدی آموزش و تجلیل از سرآمدان آموزشی مجتمع آموزش عالی اسفراین همزمان با دهه سرآمدی آموزش و روز استاد،سرآمدان آموزشی مجتمع آموزش عالی اسفراین معرفی و تجلیل شدند.
بازدید ارزیاب اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم و مسئول دبیرخانه تربیت بدنی منطقه 9 از دانشگاه اسفراین ارزیاب اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مسئول دبیرخانه تربیت بدنی منطقه ۹ کشور از فضاها و توانمندی های دانشگاه فنی مهندسی اسفراین در حوزه تربیت بدنی بازدید کردند


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
برگزاری مراسم شب‌های قدر در دانشگاه سه شنبه 29 فروردین 1402 ساعت 12:18