پنجشنبه 13 مرداد 1401 ساعت 13:18 - تعداد بازدید : 953 چاپ خبر
اخبار دانشگاه موفقیت اعضا هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین در اخذ گواهی ثبت اختراع
ثبت اختراع وسیله شناسایی جدید مواد با عنوان " طراحی چیدمان آزمایشگاهی جهت کاهش طیف پس زمینه در طیف سنج پوزیترونی پهن شدگی دوپلری" توسط اعضای هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی اسفراین موفقیت اعضای هیات علمی دانشگاه در ثبت اختراع وسیله ایی که منجر به مطالعه رفتار الکترونهای مغزی و شناسایی تخلخل های نانویی در مواد گوناگون می شود. این اختراع جدید که با شماره ثبت 107418 در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ثبت شده است توسط دکتر مهدی قاسمی فرد و دکتر میثاق قمری اعضا هیات علمی دانشگاه صورت پذیرفته است.

دکتر مهدی قاسمی فرد عضو هیات علمی دانشگاه و یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی با بیان اینکه طراحی و ساخت نوع جدیدی از طیف سنج پوزیترونی تبادلی هدف طرح پژوهشی بود که با حمایت دانشگاه اسفراین به نتیجه رسید. ایشان با بیان اینکه ما به کمک این سیستم اندازه گیری رفتار الکترون های بسیار مقید به هسته را که در لایه های درونی اتم قرار دارد را مورد مطالعه قرار دادیم افزود: نتایج اولیه مطالعات روی مواد بوهمیت و اکسیدهای فلزی نشان از پیشرفت چشمگیر در وسعت شناسایی نوار الکترونی درونی مواد دارد و از طرفی آثار نامطلوب پس زمینه طیف ایجاد شده توسط روشی ابداعی که در چیدمان ابزار دستگاه بکار گرفته شده است، تا حد زیادی از بین میرود.

دانشیار گروه فیزیک دانشگاه با بیان اینکه پس زمینه ایجاد شده در روش سنتی مانع از تحلیل مناسب از عمق مواد می شود که با حذف آن امکان تحلیل های بیشتر از عمق مواد فراهم می شود عنوان کرد: نتایج پژوهشی حاصل از این طیف سنج جدید در مجله معتبر the European journal plus به چاپ رسیده است.


 

منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی:  #مجتمع_آموزش_عالی_اسفراین

اخبار مرتبط

مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و اداره کل صنعت،معدن و تجارت خراسان شمالی تفاهم نامه همکاری امضاء کردند تفاهم‌نامه همکاری مجتمع آموزش عالی اسفراین و اداره کل صنعت،معدن و تجارت خراسان شمالی به منظور هم افزایی، بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌ها و منابع و تقویت و برقراری ارتباط نظام‌مند منعقد شد.
برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی 98 مجتمع آموزش عالی اسفراین برگزار گردید.
آئین نکوداشت دهه سرآمدی آموزش و تجلیل از سرآمدان آموزشی مجتمع آموزش عالی اسفراین همزمان با دهه سرآمدی آموزش و روز استاد،سرآمدان آموزشی مجتمع آموزش عالی اسفراین معرفی و تجلیل شدند.
بازدید ارزیاب اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم و مسئول دبیرخانه تربیت بدنی منطقه 9 از دانشگاه اسفراین ارزیاب اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مسئول دبیرخانه تربیت بدنی منطقه ۹ کشور از فضاها و توانمندی های دانشگاه فنی مهندسی اسفراین در حوزه تربیت بدنی بازدید کردند


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
برگزاری مراسم شب‌های قدر در دانشگاه سه شنبه 29 فروردین 1402 ساعت 12:18