یکشنبه 16 مرداد 1401 ساعت 16:3 - تعداد بازدید : 2095 چاپ خبر
اخبار دانشگاه مشخصات و شرايط مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین جهت آزمون سراسری 1401
مشخصات و شرايط مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین جهت آزمون سراسری 1401 به شرح زیر می باشد.

حوزه دانشجویی

خوابگاه

مجتمع آموزش عالی اسفراین دارای دو خوابگاه مجهز دخترانه و پسرانه در پردیس دانشگاه می‌باشد. خوابگاه دخترانه امید آینده با ظرفیت ۱۶۲ نفر، تمام دانشجویان دختر متقاضی خوابگاه را برای مدت ۸ نیم سال پوشش می‌دهد. خوابگاه پسرانه ساریگل با ظرفیت ۴۸۰ نفر به مدت چهار نیم‌سال تمام دانشجویان و دانشجویان معدل الف سال‌های سوم و چهارم را نیز پوشش می‌دهد. سراها، مجهز به سالن مطالعه، اتاق تندرستی، نمازخانه و دفتر مشاوره می‌باشد.

تغذیه

مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین، مانند بسیاری دیگر از دانشگاه‌های بزرگ کشور، سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام را با مواد اولیه با کیفیت به دانشجویان عزیز خدمات می‌دهد. تعرفه صبحانه، ناهار و شام برابر با بخشنامه ابلاغی وزارت علوم می‌باشد و از تنوع کافی برخوردار است.

تربیت بدنی

مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین با دارا بودن اماکن ورزشی متعدد یکی از غنی‌ترین دانشگاه‌های کشور در حوزه تربیت بدنی می‌باشد. زمین چمن طبیعی، سالن ورزشی چند‌منظوره، زمین ورزشی روباز، سالن تندرستی، خانه کشتی و پیست دوچرخه‌سواری از جمله اماکن ورزشی این مجتمع می‌باشند. اداره تربیت بدنی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین به مناسبت‌های مختلف از جمله جشنواره‌های پاییزه، زمستانه و بهاره، هفته تربیت بدنی، هفته خوابگاه‌ها، روز دانشجو و ... اقدام به برگزاری مسابقات درون‌دانشگاهی می‌نماید و همچنین با برگزاری کلاس‌های آموزشی و اوقات فراغت تیم‌های ورزشی را در حالت آماده‌باش به جهت حضور در مسابقات استانی، منطقه‌ای، کشوری و المپیادها سامان‌دهی می‌کند. دانشجویان فنی و مهندسی اسفراین تاکنون عناوین بسیار زیادی را در المپیادهای دانشجویان کشور به خود تخصیص داده‌اند. برگزاری اردوهای دانشجویی (کوهنوردی و گلگشت) یکی دیگر از فعالیت‌های تربیت بدنی این دانشگاه می‌باشد.

مشاوره

دانشجوی عزیز آیا تا به حال در زندگی خود دچار مشکل شده اید؟
 آیا برای آینده خود بر سر دوراهی قرار گرفته اید ؟
آیا دچار استرس و اضطراب و غیرقابل کنترل و یا بحران شدید شده اید؟
 آیا تا به حال به مشاوره تحصیلی شغلی و خانوادگی نیاز پیدا کرده اید؟
 
 همه ما نیاز به مشاوره و تخصص در حل این مسائل داریم.
 
 مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین از واحدهای فعال دانشگاهی و محیط امن و برای رفع مشکلات روحی و روانی دانشجویان عزیز می باشد.
 آشنایی با خدمات مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین :
 1. بهبود مهارت های تحصیلی راهنمایی و مشاوره تحصیلی
 2. کمک به مراجع در مورد انتخاب و تصمیم گیری های مهم زندگی
 3.  برگزاری وبینار ها و کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی (مشاوره پیش از ازدواج، کنترل استرس، پیشگیری از اعتیاد و...)
 4.  فعالیت های پژوهشی مربوط به مسائل روانشناختی دانشجویان
 5. برگزاری جلسات گروهی برای ارتقاء سطح روانی دانشجویان
 6. انجام انواع تست های شخصیت
 7. تشخیص و درمان و مشکلات و اختلالات روانی
 8. استفاده از اساتید برجسته در ارائه خدمات مشاوره
 9. تماس با دانشجویان و همدلی با آنها در طول ترم به خصوص در زمان امتحانات
 10. انجام خدمات پایش سلامت که کلیه دانشجویان باید در آغاز سال تحصیلی آن را تکمیل نمایند.
 11.  ارجاع دانشجویان نیازمند به مراکز پزشکی و موسسات خدمات اجتماعی مرتبط با مشکل دانشجو
 12. ارائه خدمات روانپزشکی که توسط روانپزشک ارائه می شود تشخیص های اولیه اختلالات دارو درمانی روان درمانی و در صورت نیاز به بستری افراد و قرار را شامل می‌شود
 
قابل عرض می باشد که تمامی خدمات ذکر شده در مرکز مشاوره سلامت به صورت کاملا رایگان برای دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین ارائه میگردد.
 
 مشاورین این مرکز تجربه علمی را در جلسات خصوصی با رعایت اصول محرمانه بودن در اختیار دانشجویان عزیز قرار می دهد.
 
 راه های ارتباطی با مرکز مشاوره سلامت جهت دریافت خدمات مشاوره‌ای:
 1. مراجعه حضوری به مرکز مشاوره و سلامت واقع در ساختمان اداری طبقه اول اولین راهرو سمت راست از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱4
 2.  تماس تلفنی با شماره های  05837266531داخلی ۲۳۵ از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۴
 3.  برقراری ارتباط از طریق اینستاگرام و تلگرام به آدرس:  @moshaveresfarayen
ارائه مشاوره حضوری در خوابگاه دختران امید آیندگان و خوابگاه پسرانه ساریگل در زمانهای مشخص شده به منظور تسهیل دسترسی دانشجویان به خدمات مشاوره و روان درمانی
 

حوزه آموزش

 • این دانشگاه با مشارکت بیش از 50 عضو هیات علمی و 80 استاد مدعو برنامه ریزی مدونی را در حوزه آموزش دارد.
 • کلاس های درسی مجهز به سیستم های آموزش الکترونیک بوده تا بهبود روند آموزش ایجاد شود.
 • برای بهبود روند آموزشی، کتابخانه دانشگاه مجهز به تمام کتاب های درسی در چندین نسخه و همچنین کتاب های کمک آموزشی متعدد می باشد. به علاوه کتاب های آموزش یادگیری نرم افزارهای اختصاصی برای رشته های مختلف در اختیار دانشجویان قرار دارد.
 • این دانشگاه در برخی شاخص ها جز 10 دانشگاه برتر کشور در حوزه اشتغال دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می باشد که این برای آینده دانشجویان بسیار کمک کننده می باشد.
 • این دانشگاه مقدمات مناسبی را برای ادامه تحصیل دانشجویان نیز فراهم خواهد کرد و هر ساله دانشجویان این دانشگاه جائز رتیه های دو رقمی و سه رقمی در کنکور کارشناسی ارشد شده اند.
 

مهارت آموزی

 • این دانشگاه مجهز به بیش از 30 کارگاه و آزمایشگاه مجهز می باشد که بر روی افزایش مهارت دانشجویان متمرکز می باشد.
 • طرح همکاری دانشگاه با صنعت به نام "طرح کوآپ" بعنوان طرح برگزیده کشوری هر ساله با ارسال دانشجویان به صنعت، برای ارتقا سطح دانش عملی دانشجویان برگزار می شود. البته در این طرح به دانشجویان حق الزحمه ای نیز برای مشارکت در صنعت نیز پرداخت می شود و دانشجویان مستعد و پرتلاش میتوانند از طرف صنعت بعد از فارغ التحصیلی استخدام شوند. از اوایل سال 1401 نیز طرحی با عنوان "طرح امداد صفر کیلومتر" که مشابه طرح کوآپ می باشد در دانشگاه اجرا می‌شود.
 • با توجه به سطح بالای مهارت آموزی در دانشگاه، این دانشگاه با مشارکت سازمان فنی و حرفه ای و در طرح مشترک اقدام به ایجاد مراکز همجوار کرده است که آموزش های عملی و کاربردی در حوزه ماشینکاری، انرژی های نو و ... را به دانشجویان آموزش داده شده و گواهی معتبر برای آنها صادر می گردد.
 • با مشارکت سازمان فنی و حرفه ای کشور و در راستای ارتقا مهارت دانشجویان، مرکز مهارت آموزی دانشجویان نیز در این دانشگاه افتتاح شد.
 
معرفی طرح کوآپمعرفی طرح امداد


 

منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر سایت
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

برگزاری آئین بزرگداشت روز کارمند و معرفی و تقدیر از کارکنان نمونه دانشگاه به مناسبت هفته دولت، مراسم گرامیداشت روز کارمند با حضور ریاست دانشگاه و اعضا هیات رئیسه، مدیران و کارکنان واحدهای مختلف برگزار گردید
انتخاب مرکز مشاوره و سبک زندگی مجتمع آموزش عالی اسفراین به‌عنوان «مرکز مشاوره نمونه کشوری» در سال ۱۴۰۲ در دومین گردهمایی مدیران مراکز مشاوره و سبک زندگی و مدیران مرکز بهداشت و درمان دانشگاه های کشور، مرکز مشاوره و سبک زندگی مجتمع آموزش عالی اسفراین عنوان مرکز مشاوره نمونه کشوری را کسب نمود
افتتاح چندین طرح و پروژه عمرانی در مجتمع آموزش عالی اسفراین همزمان با آغاز هفته دولت، پروژه‌های عمرانی مجتمع آموزش عالی اسفراین با حضور معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بازدید قرار گرفته و افتتاح گردید
بازدید معاونت پژوهشی وزارت عتف از مجتمع آموزش عالی اسفراین جناب آقای دکتر صالحی معاونت پژوهشی وزارت عتف با همراهی دکتر صمد نژاد ابراهیمی با حضور در مجتمع آموزش عالی اسفراین از امکانات،زیرساختها و توانمندیهای دانشگاه بازدید به عمل آوردند.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
دومین جشنواره علمی شهید چمران چهار شنبه 22 شهریور 1402 ساعت 12:36