• دانشکده مهندسی مکانیک، عمران، علوم مهندسی با تکیه بر اساتید با تجربه و به‌ کمک دانش روز و تحقیقات علمی، در راستای اهداف علمی-پژوهشی کشور و تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد گام برمی‌دارد. در نیمسال اول سال 1391 با پذیرش دانشجو در رشته مهندسی مکانیک، فعالیت مجتمع در این رشته آغاز شد. همچنین در نیمسال اول سال 1393 با پذیریش دانشجو در دو رشته مهندسی عمران و علوم مهندسی در مقطع کارشناسی فعالیت خود را در زمینه تربیت نیروی متخصص گسترش داد. و در نیم سال اول سال 1396 دانشجویانی در مقطع کارشناسی ناپیوسته پذیرش شدند.

  معرفی رشته مهندسی مکانیک:
  مهندسی مکانیک از شاخه های کهن مهندسی است که کاربردی وسیع در تمامی بخش های صنعتی جهان امروز داشته و نقشی شایسته و بارز در توسعه و پیشرفت دانش و فناوری ایفا می نماید. حوزه فعالیت مهندسی مکانیک آنچنان گسترده است که نه تنها صنعتی را نمی توان یافت که از آن بی نیاز باشد بلکه بخش مهمی از توسعه تمامی صنایع مرهون پیشرفت های به دست آمده در مهندسی مکانیک است. هدف از این دوره آموزش عالی ارتقا سطح دانش مهندسی کشور در رشته مکانیک و تربیت افراد مستعدی است که آموخته های نظری و عملی آنها هم سطح دانشگاه ها و مراکز پیشرفته علمی و صنعتی جهان باشد. با طی این دوره دانش آموختگان مهندسی مكانيك آماده می شوند تا وظايف محوله برای اجرای پروژه های صنعتی شامل تحقیق و مطالعات اولیه، طراحي مقدماتی، محاسبات طراحي با جزییات و تهیه نقشه ها و مدارک فنی، تدوین فناوری ساخت و روش تولید، مديريت و اجرا و تعمیر و نگهداری را با آگاهي علمي و فني در كليه حوزه‌هاي مرتبط با مهندسی مکانیک به عهده گرفته وبا موفقيت انجام دهند.

  معرفی رشته مهندسی عمران:
  مجموعه مهندسی عمران یا رشته عمران یكی از رشته­های پر اهمیت و جذاب در مجموعه رشته­های آزمون سراسری است كه داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی می­تواند آن را انتخاب كند. در زبان انگلیسی به مهندسی عمران Civil Engineering اطلاق میشود که Civil به معنی تمدن و از همان ریشه کلمه Civilization است. پس میتوان نتیجه گرفت همانطور که از اسم این رشته پیداست، مهندسی عمران یعنی مهندسی تمدن! و تقریبا بیش از سایر رشته­های مهندسی به جامعه نزدیکتر است. پیشرفتهای بزرگی که امروزه شاهد آن هستیم در سایه آرامش و ایمنی ایجاد شده توسط مهندسی عمران حاصل گردیده­ است. مهار قهر طبیعت همانند سیل و زلزله و طوفانهای وحشتناک، هدیه­هایی هستند که مهندسی عمران به جامعه امروزی عطا کرده است. از طرف دیگر راههای ارتباطی که همچون شریانهای حیاتی جامعه هستند، سدهای عظیمی که برق را به ارمغان می­آورند، تونلهایی که دل کوهها را می­شکافند و ... همگی شواهدی بر اهمیت این رشته مهندسی دارند. با توجه به فعالیتهای عمرانی و ساختمانی در کشور نیاز مبرم به صنعت ساخت و ساز ساختمان بزرگ راهها، راه آهن، راههای اصلی و فرعی ،شبکه های آبرسانی و تربیت نیروی انسانی کارآمد در این تخصص به شدت احساس می شود.

  معرفی رشته علوم مهندسی:
  علوم مهندسی دوره ای بین رشته ای است. این رشته از ارتباط نزدیک حوزه های مختلفی از علوم فیزیکی، ریاضیات و مهندسی ایجاد می شود. این رشته محیطی را فراهم می کند که در آن دانشجویان ضمن فراگیری فنون مهندسی می توانند علایق خود در حوزه های مختلف علوم را نیز دنبال کنند. گرایش طراحی شده در این رشته، دانشجویان را برای مطالعات پیشرفته و عمیق در مهندسی و علوم اماده می کند. از دیگر اهداف این رشته می توان توسعه پایه های نظری برای تحلیل پدیده های علمی و کاربردی مهندسی آنها، آینده پژوهی در فناوری و انتقال فناوریهای نو  به صنعت را نام برد. بر مبنای مطالعات انجام شده توسط آکادمی ملی مهندسی ایالات متحده تا سال 2020 رشته علوم مهندسی به عنوان هسته مرکزی در صحنه آموزش مهندسی قرار گرفته است.